Text na E-shop

Jak vytvářet obsah eshopu?

Text
Zapamatujte si, že základ úspěchu a kvalitního eshopu je TEXT. Text originální, text čtivý a čitelný, text s klíčovými slovy. Dejte si práci při plnění eshopu a popisujte každou položku zboží s maximálním cílením na obsah textu (snažte se ale přitom zachovat přirozenost textu).
 
V případě, že prodáváte oblečení, dejte do popisu vašeho zboží, např. halenky, jak složení textilu, tak velikosti, které prodávate, informace o tom jak se ma halenka prát, popř. i krátké info o výrobci, nebo o tom, pro jaké příležitosti doporučujete halenku používat. Čím víc se rozepíšete, tím větší je šance, že se v textu objeví slovo „halenka" a v návaznosti na to bude i větší šance, že se ve vyhledávačích objevíte výš na klíčové slovo „halenka".
 
Důležíté je i věnovat velkou pozornost tomu jak výrobek nazvete. Musíte předpokládat, že se k vám návštěvník nemusí dostat před úvodní stránku a proto nemusí tušit, co přesně váš eshop nabízí. Prodávate-li např. samolepky, nenazvěte samolepku „Slon", ale „Samolepka - Slon", popř. „Samolepka slona". Tak máte větší šanci, že se k vám dostanou zákazníci, co vás zajímají a ne třeba maminky co hledají hračku slona, popř. student co hledá podklady pro svoji práci o slonovi.
 
Stejně pečlivě se věnujte i popisům kategorií a podkategorií. Vše by mělo být logické, jednoduše seřazené a přehledné + pamatujte, že zase správně zvolený název kategorie vám může zlepšit pozici ve vyhledávačích.
 
Obrázky
Pamatujte si, že obrázek může předat zákazníkům vaše sdělení mnohem rychleji, než text. Vyvarujte se časté chybě, kdy po otevření eshopu je na úvodní stránce menší sloh začínající slovy „Vítejte na naší stránce, jsme rádi, že jste k nám přišli … atd." a obrázky zboží jsou viditelné (pokud vůbec) až na několikeré odskrolování obrazovky. V tak velké a snadno přístupné konkurenci, jako je ta na internetu, musíte být rychlí. Zaujměte návštěvníka okamžitě - vhodným obrázkem v hlavičce eshopu, pěkným designem a hlavně tím, že na hlavní stránku umístníte zboží, které prodáváte. Zákazník by měl okamžitě vědět, kde se ocitl. Plus je výhodné dát na hlavní stránku zboží které je buď v cenové akci nebo novinkou a samožřejmě takové zboží viditelně označit.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one